Автобус на ЈСП прегази пешак на „Борис Трајковски“

На 02.05.2015 година околу 19,30 часот на бул.„Борис Трајковски“ случена е сообраќајна незгода во која aвтобус на ЈСП удрил во пешак Фазли Е.(63) од с.Романовце-кумановско. Во незгодата истиот се здобил тешки телесни повреди по што починал на местото на настанот. Од страна на ЈО и екипа на СВР-Скопје извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега