Сакал да му ја запали куќата на прилепчанец - му фрлил на кровот шише со запалива течност

На 02.05.2015 година околу 00,30 часот на ул.„Ило Попадинец“ во Прилеп поточно во куќа сопственост на К.Д.(58) непознат сторител фрлил две шишиња со непозната запалива материја на покривот од куќата, по што едно од шишињата паднало во дворот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега