Прилепски арамија падна во канџите на МВР

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Диме Б.(36) од Прилеп кој се барал за издржување на затворска казна во траење од шест години за сторено кривично дело „тешка кражба“. Истиот е приведен во ПС„Кисела Вода“ за понатамошна постапка.

 

 

Оцени ја веста

03.05.2015 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега