Професор од Штип се обидел да силува ученичка

 

Монструми од Штип се обиделе да силуваат девојка. Се работи за 63-годишниот С.П. од Штип инаку вработен како професор, A.K.(47) директор на среното училиште „Коле Нехтенин“ во Штип и T.С.А. (46) Државен просветен инспектор.

Професорот во три наврати во текот на минатата година злоупотребувајќи ја својата положба извршил други полови дејствија над  ученичка во училиштето, додека другите две лица кои си заработија кривична, не го пријавиле делото иако знаеле за него.

 

 

Оцени ја веста

08.05.2015 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега