„Тебе ќе те чекам кај с.Здуње и ќе те пукам“ - гостиварчанец му се заканувал на јавен обвинител

Вчера вечер околу 11 часот во Гостивар во просториите на ОЈО кај вработениот А.Л.(61) од Гостивар, ненајавено влегол Ш.М. од с.Равен-Гостивар, и на вработените им се заканувал по животот и телото, додека на јавниот обвинител му се обратил со зборовите:„Тебе ќе те чекам кај с.Здуње и ќе те пукам“. Потоа излегол надвор и почнал да чука по прозорците од канцеларијата на обвинителот и заминал во непознат правец.

За време на настанот биле присутни повеќе службени лица вработени во ОЈО Гостивар. 

 

 

Оцени ја веста

29.05.2015 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега