Кражба во Ресен - крадецот украл пиштол

Вчера околу  07,00 до 16,30 часот во Ресен на ул.„Наум Веслиевски“, во куќата сопственост на М.Б.(57), Непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно  делувал на балконската влезна врата, влегол  внатре и по извршено пребарување одзел пиштол „Берета“ кал.6,35мм, со фаб.бр.58370, кој го поседувал со дозвола, а потоа го напуштил лице местото. Полицијата трага по сторителот. 

 

 

 

Оцени ја веста

29.05.2015 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега