Во Битола пронајдени 24 авионски бомби од Првата светска војна

При менување на водоводни цевки работници на ЈП Водовод пронашле 24 неексплодирани авионски бомби од Првата светски војна. Според МВР вчера  во 10.30 часот во СВР-Битола, Ѓорги Стефанов пиротехничар во ДЗС-Битола, пријавил дека биле подигнати 24 неексплодирани авионски бомби со потекло од Прва светска војна во "Битолска суровина" лоцирано кај Железничката станица во Битола.

Бомбите биле пронајдени при менување на водоводни цевки од страна на работници во ЈП Водовод.

 

 

Оцени ја веста

29.05.2015 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега