Му ги украле пушките и накитот - тешка кражба во Битола

На 30.05.2015 година во 01,35 часот во ПС-Битола шеесет и две годишниот К.Р. од Битола, пријавил дека му била извршена тешка кражба при што му се одземени три ловни пушки (кои ги поседувал со дозвола) и поголема количина на златен накит. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

 

 

Оцени ја веста

30.05.2015 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега