Во близина на кафаната „Жабар“ нашол бомба

На 28.05.2015 година околу 13,20 часот во ПС-Кисела Вода, седумдсет и три годишниот Ц.Д. од Скопје, пријавил дека пред 10 дена на кејот на реката Вардар, во близина на  угостителскиот објект “Жабар“ пронашол минско експлозивна направа (со ознака AGL 30мм), по што истата ја подигнал од лице место и ја однел во сопствениот дом.

 

 

Оцени ја веста

30.05.2015 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега