Сообраќајот на патот Кичево- Охрид кај Пресека и Врбјани утре во прекин

Сообраќајот на патот А2 Кичево- Охрид помеѓу планински превој Пресека и село Врбјани, утре ќе биде во прекин во интервали од 15-20 минути, помеѓу 14- 15 часот поради изведување минирање на патот. 

Од истите причини и задутре сообраќајот на таа делницата кај Извор ќе биде во прекин во интервали од 15- 20 минути, помеѓу 16 и 17 часот.

 

 

Оцени ја веста

09.07.2015 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега