ВИДЕО: Врие во тетовската болница вечерва - во поплавите загинаа 4 деца

7 годишно момче и 14 годишно девојче загинале во поплавите во тетовска Речица, јавува порталот Тетова Сот додавајќи дека има уште неколку повредени лица. И двете деца биле донесени во тетовската болница без знаци на живот. Тројца загинати според неофицијални информации има и во Шипковица. До таму патот не е пристапен, а надлежните се обидуваат да пробијат механизација за расчистување на теренот и помош на населението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

ФОТО: Погледнете го свлечиштето во тетовско кое однесе 3 животи

ГАЛЕРИЈА: Страшни слики од невремето во Тетово во кое загинаа 4 лица а повеќе се повредени

Силно невреме во Тетово - до сега загинаа 4 лица а повеќе се повредени

Трагедија во Тетовско: Мртво дете пронајдено во двор од куќа

 

 

 

 

Оцени ја веста

03.08.2015 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега