Детали за сообраќајката во Аеродром: Поминал на црвено - тројца во болница

Неколку лица се повредени во сообраќајката што се случи попладнево во скопската населба Аердором.

Во сударот што се случил на крстосницата спроти Мајчин дом учествувале три возила „шкода јети“, „форд“ и „ауди“.

Тројца од повредените се пренесени во болница.

Според очевидци, до сообраќајката дошло откако едно од возилата поминало на црвено.

ФОТОГРАЛЕРИЈА од сообраќјката можете да погледнете тука

 

 

Оцени ја веста

03.08.2015 - 23:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега