Детали за сообраќајката: Татко и син тешко повредени во Автокоманда

Татко и син се повредени во сообраќајната несреќа која вчера се случи на бензинската Макпетрол во Автокоманда. 24-годишниот А.П управувајќи со автомобил „Голф“ изгубил контрола по што влетал и се забил во бензинската.

Возачот и неговиот татко, 52-годишниот М.П  кој бил сопатник, се здобиле со тешки повреди и се пренесени во Ургентен центар.

 

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 10:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега