ФОТО: Гром предизвика пожар во Штип

Голем пламен се ширеше кон куќите во новоселскиот дел на Исарот наспроти бензинската пумпа, жителите испаничени од тамошните куќи сами мораа да се справат со оганот.

Но за среќа поројниот дожд кој набрзо заврна ја олесни работата на пожарникарите.

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега