ФОТО: Страшна сообраќајка кај Штип - сопружници се борат за живот

Тешка сообраќајна несреќа го вознемири штипскиот регион. Повредени се маж и жена откако поради непознати причини со својот автомобил се судриле со воз на пругата во близина на Кадрифаково.

Двајцата имаат тешки повреди, а жената се бори за живот. Таа со скршеници на градниот кош итно е пренесена во Скопје, а постои сомнеж дека кај неа има внатрешно крварење.

Нејзиниот сопруг со скршеници на двете нозе е хоспитализиран во штипската болница.

Повредениот жител на Ерџелија бил професионален возач.

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега