Скопјанец со месеци ќе лежи во затвор

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода 41-годишниот Ѓунер А. од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од пет месеци за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Истиот е спроведен во Полициската Станица Чаир за понатамошна постапка.    

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега