Тетово во црно: Утре и задутре Ден на жалост

Тетово тагува по загубените човечки животи во вчерашната катастрофа која го зафати градот.

Силните поплави однесоа 4 животи меѓу кои 3 деца.

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, рече дека општината утрешниот ден и четврток ги прогласи за Денови на жалост.

 

 

Оцени ја веста

04.08.2015 - 14:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега