Гостиварчанец седел со семејството во двор а одеднаш... - вечно ќе го памети ова лето

Околу полноќ гостиварчанец доживеал шок додека си седел со семејството во дворот од својата куќа. Се работи за 71-годишниот М.Т. кој седел во дворот на улицата „Никола Тесла“ кога слушнал звук од удар на лимот од кровот на летната кујна, најверојатно од заталкан куршум од огнено оружје.

За среќа, во настанот нема повредени лица.

Полицијата превзема мерки.

 

 

Оцени ја веста

05.08.2015 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега