ВНИМАВАЈТЕ: Крадците летово направија парче во Скопје

 

 

Во периодот од 31.07 до 04.08.2015 година во Скопје на улицата „Орце Николов“, непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во станот на 46-годишниот О.Д. од Скопје, при што му одзел разновиден златен накит со што се стекнал со 360.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

05.08.2015 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега