Нема крај: Прегазено 12-годишно детенце во Гостивар

Дванаесет годишно дете од Гостивар вчера вечерта било прегазено од автомобил „Даеву матиз“ на улицата „ЈНА“. Со автомобилот управувал 58-годишниот З.А. од Здуње, кој удрил во детенцето кое се здобило со тешки повреди и по укажаната помош во гостиварската болница, пуштено е на домашно лекување.

Според првите информации, причина за несреќата е неприлагодена брзина.

 

 

Оцени ја веста

05.08.2015 - 12:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега