ФОТО: Автомобил прегази пешак во Битола

Во 12 часот и 20 минути во СВР – Битола е пријавена сообраќајна несреќа на улица Партизанска, во близина на докторската кула.

Во сообраќајната несреќа учествувале патничко моторно возило и пешак, изјави Магдалена Димитровска за ТВ Орбис.

1500000IMG 20150805 124423

Повредениот пешак е веднаш префрлен во Клиничката болница. Засега нема информации дали се работи за полесни или потешки телесни повреди на пешакот.

ФОТО:  ТВ Орбис

 

 

Оцени ја веста

05.08.2015 - 17:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега