Приведени седум лица - нови детали за антитерористичката акција на МВР

Во тек е голема антитерористичка акција на МВР насочена против припадници на ИСИЛ во земјава како и лица кои учествувале во врбување на македонски државјани во паравоени формации. Се вршат претреси и апсења во неколку градови.

Досега се приведени седум лица, а полицијата сеуште трага и по други. Се вршат претреси во објекти.

Кривична пријава ќе биде поднесена против лица кои моментално се борат во Сирија.

 

 

Оцени ја веста

06.08.2015 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега