ФОТО: Знаме на ИСИС се вее среде Скопје - погледнете што најде полицијата во џамијата во Гази Баба

Рафрлани книги, искинати душеци за спиење и теписи и знам на ИСИЛ како се вее на средина. Ваква е ситуацијата во џамијата Тутунсуз, каде синоќа се одвиваше антитерористичката акција на МВР, пишува Телеграф.

Галеријата погледнете ја тука

 

 

Оцени ја веста

06.08.2015 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега