Не очекуваат повисоки температури - еве со какво време ќе ни започне работната недела

Времето утре во земјава ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. УВ индексот ќе изнесува 7.

Максималната температура ќе се движи од 23 до 32 степени.

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде и во наредните три дена, а максималната температура ќе се движи од 26 до 36 степени.

 

 

 

Оцени ја веста

23.08.2015 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега