Во Битола почувствуван умерен земјотрес

Во Битола утринава во 6:25 часот е почувствуван земјотрес, чиј епицентар се наоѓа во соседна Грција, односно 35 километри јужно од Битола.

Земјотресот е со јачина од 3.7 степени според Рихтеровата скала, а во Битола и Ресен е почувствуван со интензитет од три до четири степени според Европската макро-сеизмичка скала.

 

 

Оцени ја веста

24.08.2015 - 09:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега