Што велат метеоролозите за оваа недела?

Оваа недела ќе има мал пораст на температурата и претежно сончево време во Македонија. Мало зголемување на облачноста се очекува само во вторник и тоа во планинскиот предел во северозападниот крај.

Во среда пак ќе има стабилно, суво и сончево време, а таквото време ќе се задржи до крајот на работната недела.

 

 

 

Оцени ја веста

24.08.2015 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега