Почнува изградбата на кружен тек во Гази Баба

На спојот на улицата „16-та македонска бригада“ и улицата „Коце Металец“ во Автокоманда, денеска во 11:30 ч. ќе се отпочне со изведување на градежни работи за изградба на кружен тек.

На настанот ќе присуствуваат градоначалникот Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски.

 

 

Оцени ја веста

24.08.2015 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега