Нема спас од горештините - еве што кажаа метролозите за наредните денови

 

Времето денеска во Македонија ќе биде  сончево и доста топло со  слаб ветер претежно од североисточенправец, а до крајот на денот ќе биде претежно сончево со слаб североисточен ветер. Преку ноќта ќе биде ведро со слаб ветер од североисточен правец.

Во наредните денови па се до среда, нашево подрачје ќе биде под влијание на стабилна и топла воздушна маса која ќе предизвика претежно сончево и доста топло време.

 Особено топло за овој период  ќе биде времето во северните и североисточните делови на земјава.

 

Од среда кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста со локален дожд,  ретки грмежи и благ пад на температурата на воздухот.

 

 

Оцени ја веста

29.08.2015 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега