Утре ќе се разбудиме на смрзнувачки температури

Времето утре во Македонија ќе биде  сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од  минус два до три, а дневната од 14 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и температура до 16 степени. 

 
 
30.10.2015 - 18:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега