Груевски ќе се обрати на академијата за младите и жените во политиката

Премиерот Никола Груевски денеска ќе има обраќање на политичката академија „Јакнење на капацитетите на младите и жените во политиката".

Академијата се одржува на Скопски саем, а ја организираат Институтот „Павел Шатев", Фондацијата Конрад Аденауер од Германија, Фондацијата Едуардо Фрај од Холандија, Меѓународниот републикански институт (ИРИ) од САД. 

 
 
31.10.2015 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега