Индискиот гигант Субрата Рој се сретна со Бакрачески

Денеска градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески оствари работна средба со менаџерската делегација предводена од индискиот гигант Субрата Рој, пренесе Плусинфо.

Градоначалникот Бакрачески ги запозна инвеститорите со условите за инвестирање во општина Охрид.

Индискиот тајкун денеска се сретна со министрите за финансии Зоран Ставрески, транспорт и врски Миле Јанакиевски, земјоделие Љупчо Димовски и инвестиции Виктор Мизо.

ФОТО: Окно.мк

најчитано сега