Утре пеколни 35 степени - вечерта ќе не разлади дожд

Утре времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне на запад со краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 28 до 35 степени.

Вредноста на УВ-индексот и во двата дена ќе изнесува 8.

ФОТО: Плусинфо

најчитано сега