Тодоров: Одлуката на ВМРО-ДПМНЕ е избори на 24 април

До овој момент одлуката на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е избори на 24 април, истакна Никола Тодоров, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

-ВМРО-ДПМНЕ е демократска партија, со висок степен на демократија, внатрешна демократија, во органите и телата на партијата. Во овој момент одлуката на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и одлуката на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е за избори на 24 април, рече Тодоров, кој денеска беше гостин во вестите на Сител ТВ.

 
 
22.02.2016 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега