Тетовчани се испотепале додека го напасувале добитокот

Тетовчанец си заработи кривична пријава поради насилство.

Се работи за 59-годишниот М.А. од тетовско кој пред неколку денови започнал расправија со својот соселанец, 33-годишниот И.С. околу напасување на добиток.

Во еден момент расправијата кулминирала кога тетовчанецот го удрил својот соселанец со косир во пределот на телото, нанесувајќи му телесни повреди.

 

најчитано сега