Тетовчани се забавувале пукајќи во воздух на свадбена веселба

Вчера во 19 часот и 30 минути 44-годишниот А.З. од Тетово пријавил дека во дворот од куќата на неговиот сосед Р.Л. каде се одржувала семејна веселба, било пукано од огнено оружје.

Три испукани куршуми паднале во дворот на А.З.

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот.

најчитано сега