Гостиварчанец фатен со марихуана во своето возило

Вчера нешто по 22 часот на улицата  „18-ти Ноември“ во Гостивар, бил фатен гостиварчанец кој управувал со автомобил марка Пежо, кој пренесувал марихуана.

Се работи за 37-годишниот А.Ш. кај кој се пронајдени и одземени 39 најлонски паковки со зелена боја со непозната прашкаста материја, мобилен телефон и 7080 денари. 

Притив него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

најчитано сега