Уапсен полицаец во Штип - се самозадоволувал во полициското возило

Полициски службеник попладенво е фатен од штипската полиција додека се самозадоволувал во полициско возило, дознава Press24. 
Според нашите информации, настанот се случил во Центарот на Штип. Колегите веданш го забележале полицаецот кој инаку не бил од нивниот град,  и го привеле. Од МВР ја потврдуваат информацијата и додаваат дека случајот е испратен пред секторот за Внатрешна контрола и професионални стандарди

26.07.2013 - 02:12

најчитано сега