Филмски грабеж во пошта во Чаир - разбојниците однеле 13 милиони денари

Облечени во тегет комбинизони и вооружени со пиштол, две се уште непознати лица, утрово во 7:20 ја ограбиле поштата во Чаир лоциарна на улицата Џон Кенеди. Како што дознава Press24 ти влегле во поштата и заканувајќи се со пиштол од вработените одзеле 13 милиони денари и побегнале со мотори-веспи. Полицијата го потврди разбојништвото и информираше дека трага по сторителите

26.07.2013 - 10:31

најчитано сега