Канческа- Милевска: Продолжуваме со напорите за подобрување на здравствените услуги за сите граѓани

Во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваме со нашите напори во подобрување на здравствените услуги во интерес на сите наши граѓани, најави кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1, Елизабета Канческа- Милевска.

-Тоа опфаќа изградба на клинички центар и болници, реконструкција на постоечките, продолжување со набавка на нова медицинска опрема, како и специјализација на здравствени работници во реномирани светски здравствени институции, како и воведување на нови здравствени услуги, подвлече Канческа- Милевска.

 
 
08.12.2016 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега