Зутер Техада: Наскоро да се формира новата македонска влада

На денот на изборите бев ангажирана како набљудувач и мојата оценка е дека изборите на местата каде што јас престојував минаа мирно и коректно и во демократска атмосфера, истакна амбасадорката на Швајцарија во Република Македонија, Сибил Зутер Техада.

За време на нејзиниот престој во Битола таа посочи дека очекува наскоро да се формира новата македонска влада.

- Не сакам да го коментирам резултатот од изборите и се надевам дека наскоро ќе се формира влада која ќе продолжи со решавање на проблемите, а кризата што трае неколку години ќе биде надмината, рече амбасадорката на Швајцарија во Македонија.

 
 
13.12.2016 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега