ВМРО-ДПМНЕ: Над 30 струмичани со скршеници поради неисчистениот снег додека Заев слави во луксузни краеви

Алармантна е негрижата на Зоран Заев и локалната власт во Струмица за градот и струмичани во периодот кога владее поларен студ, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Викендов во Струмица повеќе од 30 лица се пожалиле на повреди поради лизгање и паѓање на мразот кој Зоран Заев и локалната самоуправа не го исчистиле од струмичките улици.

Во Струмица на улица 12 луѓе се здобиле со скршеници, некои од нив се оперирани. Сето ова поради лизгање и паѓање на мразот. Поради ваквата состојба лекарите препорачуваат струмичани, особено повозрасните, да не излегуваат од дома.

Ете што Заев направи од градот. Додека тој новогодишните празници ги поминува во луксузни одморалишта во топли краеви, а божиќните денови ги исполнува уживајќи по планини со скапи возила за возење на снег, за што гордо се фали на социјалните мрежи, струмичани добиваат совети да не излегуваат од дома за да не се здобијат со скршеници, затоа што нивниот градоначалник не води сметка за нив, нивната безбедност и здравје.

За аболицираниот криминалец Зоран Заев е поважен личниот луксуз, отколку граѓаните кои му ја дале довербата да води сметка за нив и условите во кои живеат.

Срамен е ваквиот незаинтересиран однос на Заев. За него Струмица и струмичани се интересни само кога преку криминални тендери може да им ги црпи парите со кои ќе гради хациенди на тропски локации и ќе бега од градот и од одговорноста која ја има.

Хаосот во Струмица е доказ за неспособноста на Заев. Аболицираниот криминалец Заев никогаш не го интересирале граѓаните, условите во кои живеат и подобрувањето на нивниот стандард. Го интересирал само луксузот, личното криминално богатење и милионите што секојдневно легнуваат на сметка на неговите најблиски.

Истото што го направи со милионите од Глобал го прави со милионите од струмичкиот гас, го прави со дивоградбата на Цареви Kули и со сите криминални тендери во општината.

Сето ова ќе заврши наскоро. Струмичани на локалните избори ќе стават крај на лагите на аболицираниот криминалец Заев.

 
 
10.01.2017 - 09:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега