ВМРО-ДПМНЕ до Дамјановски: Зошто фирмите на кои сте им платиле 500 илјади евра за чистење снег не си ја вршат работата?

ВМРО-ДПМНЕ и денеска го прозва градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски за неисчистените улици од снег.

Од партијата прашуваат зошто градоначалникот толку доцна склучил договор за чистење на улиците и зошто фирмите на кои им платил повеќе од 400 илјади евра не си ја вршат работата.

 

 
 
10.01.2017 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега