Рангелова: Граѓаните дадоа доверба на програмата „Реално“, ќе се изградат 100 нови градинки

Проектот за 100 нови градинки беше предвиден во „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните на предвремените парламентарни избори покажаа дека имаат доверба во програмата, смета претседателката на Унија на жени од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

-Факт е дека граѓаните дадоа доверба на програмата „Реално“, односно 455.000 граѓани веќе се изјаснија и гласаа за Коалицијата за подобра Македонија и програмата Реално“, изјави Рангелова.

Додаде дека Владата во изминатиот период се залагаше за отворање на нови градинки.

-Во моментот се сместени околу 36.000 деца, но 5.5000 родители чекаат да ги сместат децата во градинките, од каде се појави реална потреба за отворање на нови градинки, посочи Рангелова.

 
 
12.01.2017 - 13:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега