Спутник: Груевски и Ахмети се договорија - новата Влада ќе се промовира утре

Новата владејачка коалиција во Македонија ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ, а во неа ќе бидат Српската демократска партија, најголемата партија на Албанците, ДУИ, а ќе им се придружи и уште една албанска партија, пишува српскиот портал Спутник

Оваа коалиција ќе биде промовирана утре. Коалицијата на Груевски која освои најмногу гласови на последните избори, според порталот, веќе ги договорила условите за формирање на новата Влада

 
 
28.01.2017 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега