Пропадна најавената средба меѓу Ахмети и Села

Иако од партијата на Села претпалднево ја најави средбата на Ахемти и Села, вечерва на состанокот наместо лидерот на ДУИ се појави потпретседателската тројка на ДУИ,Меџити, Арифи и Бејта која преговара со тимот на СДСМ, пишува Телевизија 24.

Од ДУИ не откриваат  зошто се смени агендата на нивниот лидер, а  нема одговор ниту од партијата на Села. 

Според неофицијалните информации во шатабот на  патијата не е ниту Зијадин Села Алијансата ја претставуваат Арбен Таравари, Агрон Ферати , Арта Точи и Флакрон Беџети. 

Во пресрет на средбата меќу ДУИ и Алијансата за Албанците од БЕСА порачаа дека нивниот лидер Билала Касами нема намера да се среќава со Али Ахмети.

 

 

 

 

 

14.02.2017 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега