Стартуваше средбата на албанските партии - Касами не се појави

Средбата на Албанските партии потписнички на платформата започна предмалку во Скопје. Лидерот на коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби седнаа на заедничка маса.

Лидерот на БЕСА, Билал Касами не дојде на средбата.

Касами веќе нагласи дека не седнува на заедничка маса со Ахмети, лидерот на ДУИ.

 

 

 

 

 

18.02.2017 - 13:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега