Ахмети: Се работи на план Б

Централното претседателство на Демократската Унија за Интеграција, денеска се одржува во Струга. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека се работи на план Б откако претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, реши да не го додели мандатот за формирање на Влада.

Ахмети не сакаше да открие повеќе детали за новиот план.

 

 

 

03.03.2017 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега