Ѓорчев: СДСМ во 27 години нема отворено ниту една фабрика и нема зголемено пензии

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата има најголем број на пратеници од повеќе причини и тоа првенствено од економски причини, истакна Владимир Ѓорчев на денешната конститутивна седница на која се избира претседател, заменик на претседател, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

-Сакам да потсетам дека бројот на отворени фабрики споредени со оние кои во моментов дофрлаат е 70:0. Зошто оваа партија која седи тука лево, 27 години не може да добие избори во Македонија- затоа што во оваа партија ниту еднаш во 27 години нема отворено ниту една фабрика, 0 отворени фабрики, наспроти 70. Спортски сали 90:0. Ако сакате да зборуваме за зголемени пензии- ниту еднаш во 27 години СДСМ нема зголемено пензии, а сега пензиите растат секоја година, рече Ѓорчев пред пратениците.

Додаде и дека Македонија има модел на соживот кој функционира и дека Македонија не сака да и се приреди дисфункционалноста на Босна и Херцеговина.

 

 

 

27.03.2017 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега