Рангелова: Зошто Заев не ја искоментира изјавата на Дода- дека Македонија е албанска покраина?

Ниту еден од пратениците од СДСМ, а секако и претставниците и пратениците од албанскиот електорат во Собаранието на РМ не земаа за сходно да ја искоментираат изјавата на пратеничката Месила Дода од Албанија, во која кажува дека Македонија е албанска покраина и дека Македонија била Илирида и ако не можел Заев и СДСМ да им помогнат на Албанците во Македонија, Илирида би оддржала референдум за прогласување на самостојност, истакна Даниела Рангелова на денешната конститутивна седница во Собранието.

Рангелова потенцираше дека ова прашање би му го поставила на Заев. -Зошто Заев не ја искоментира изјавата на Дода, бидејќи тие нели викаат дека не поддржуваат таква платформа, дополни Рангелова.

 

 

 

28.03.2017 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега