И утре сончево во Македонија

Утре времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност.

Утринската температура ќе се движи од шест до 16, а дневната од 25 до 33 степени.

И во вторник сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 27 до 33 степени.

08.09.2013 - 15:46

најчитано сега